BLOG: Čo mi blogovanie dalo a čo mi zobralo..

20:40 Suzzie 16 Comments


Word of the day


weheartit.com

Ahojte! Dnes som tak dlhšie rozmýšľala nad tým, čo mi blog umožnil a naopak, čo všetko strácam a či sa vlastne oplatí blogovať a ako to všetko naozaj je. Začala som blogovať pred minulé leto, keď som objavila čaro blogov, veľmi sa mi páčilo ako baby viedli svôj blog, kde sa delili so svojim svetom, čitatelia ich radi komentovali, čítali, diskutovali, podporovali. Spoznávali sa s inými blogerkami, dostávali rôznu kozmetiku na testovanie, dozvedeli sa o novinkách vo svete módy a kozmetiky vždy skôr ako my, boli pozývané na rôzne udalosti od sponzorov, boli dokonalé i nedokonalé, vedeli sa skvelo nalíčiť aj obliecť, vedeli, čo im svedčí, vedeli poradiť, vždy mi pomohli ich recenzie, keď som sa rozhodovala aký výrobok kúpiť, dozvedela som sa o super produktoch, ktoré som dovtedy nepoznala, rozdávali skvelé tipy, všetci ich milovali. Po tomto všetko som sa aj ja rozhodla, že začnem blogovať. Bolo leto, takže som mala celé dni voľno. Začala som fotiť, nejakú kozmetiku, ktorú som mala doma, fotky som upravila, hodila na blog a napísala recenziu. Začala som komentovať ostatné blogy, raz za čas, niekto môj blog navštívil...Samozrejme po roku a pol je to úplne inak, zmenila som techniku fotenia, písania, typy článkov, postupne som sa vyvíjala a dostala až do toho štádia ale sú veci, ktoré sa nikdy nezmenili a ktoré tu budú vždy, či budem blogovať dva roky alebo desať a o tých veciach, vám chcem povedať viac..

One day can change everything 💫
weheartit.com

Začneme tým pozitívnym a tým pekným, čo mi blog dal:
1. Spomienky, občas píšem články o tom, aký som mala deň, čo som robila, čo som papala, a bla bla..pred niekoľkými týždňami som opravovala niektoré články a tak som si zaspomínala na niektoré veci, až mi bolo do plaču. Fotky som si pekne posťahovala a uložila do počítača, pretože som si uvedomila, že tieto fotky vôbec nemám nikdy uložené a pri tom sú to pekné spomienky /stratený mobil, vymazané fotky/, pohladenie po duši. Viem si úplne predstaviť, že o niekoľko rokov, si budem čítať, tento svoj blog a spomínať, čo všetko som zažila a aké to bolo. :)

2. Názory, ak niečo napíšete, nafotíte, komentujete, ľudia vás začnú komentovať, začnú vyjadrovať svoje názory. Bohužiaľ som sa stretla aj s nenegatívnymi názormi, ale v poslednej dobe, čítam iba pozitívne komentáre od vás a som vám aj vďačná ale viem prijať aj kritiku, veď predsa nikto nie je dokonalý a ani ja nie som..Avšak treba brať aj to dobré aj zlé,. Neviete sa rozhodnúť, ktorú sukňu si vziať zajtra na seba alebo ktorý odtieň rúžu je krajší, stačí sa spýtať a následne dostanete spätnú odozvu. A čím viac názorov, tým sa aj vy lepšie rozhodujete...

k | via Tumblr
weheartit.com

3. Ľudia, vďaka blogovaniu, spoznáte veľa nových ľudí, ktorí vám do života prinesú úsmev, nové skúsenosti, výzvy, skvelé okamihy a super strávený čas..

4. Kozmetika, ktorú dostanete zadarmo na testovanie je vždy skvelý pocit. Keď sa dostanete do tohto štádia a spolupracujete s rôznymi kozmetickými značkami, skúšate kozmetiku, porovnávate, máte vyskúšanú kozmetiku, ktorá ešte nie je v predaji, viete si už vytvoriť názor alebo len malé prekvapenie od sponzorov, je vždy pohladenie po duši. Bohužiaľ, k tejto téme sa veľmi ťažko vyjadruje a mohli by sme tu do rána diskutovať. Ja si myslím, že dnes by svet bez týchto veci nefungoval  a patrí to k nemu.

weheartit.com
5. Miesta, na ktoré by ste sa inak nedostali, väčšinou vďaka blogu a sponzorom. Na skvelé akcie, tlačové konferencie, uvádzanie noviniek..spoznáte ľudí z týchto spoločností, stretnete sa s inými blogerkami, spoznáte niečo iné. Pamätám si ako som bola ja na svojej prvej tlačovej konferencii a celá som sa triasla ako to dopane a pod. A nakoniec to bol super zážitok!

Čo blog berie:

1. Čas, ktorý kvôli blogovaniu strávite je naozaj veľký. Od fotenia kozmetiky na recenziu, zháňania informácií, upravovanie fotiek, písanie článku, fotenie líčenia, fotenie outfitu a ďalších milión vecí. Je toho naozaj veľa a času je bohužiaľ málo. Niekedy musíte obetovať svoje obľúbené aktivity, stretnutie s kamarátkou, oddych, knihu či dobrý film..

k | via Tumblr
weheartit.com

2. Názory, s ktorými sa stretnete nemusia byť vždy pozitívne, stretnete sa bohužiaľ s ľuďmi, ktorí vás budú kritizovať, obťažovať, ohovárať, či sa to koná na blogu v podobe komentárov alebo v reálnom živote vo forme vášho okolia, čo je dosť nepríjemné..

3. Peniaze, toto bude posledný ale skôr braný z toho vtipného hľadiska ale je to aj pravda :D Keď začnete blogovať, a vidíte všade tú skvelú kozmetiku, tú sukňu, to tričko, musíte to mať ihneď aj vy, a tu nastáva ten zlom, že začnete oveľa viac nakupovať ako kedysi. Už len tak bezdôvodne neprebehnete vedľa drogérky ale stále vás to bude tam ťahať a po hodine sa ocitnete s 3 novými kúskami v kabelke a s prázdnou peňaženkou. Bohužiaľ, blogovanie bez tohto by naozaj nešlo, pretože pointa je písanie o produktoch, ktoré, každú nás niečo stoja..

A sme na konci, zatiaľ to u mňa vyzerá takto nejako, o niekoľko mesiacov sa možno niečo pridá, ak áno, urobím pokračovanie..

Verím, že sa vám dnešný článok páčil, 
pekný večer! :)

Možno sa ti bude páčiť aj

16 komentárov:

 1. Krásný článek :) Ve všem s tebou souhlasím :)

  Jijinka's things ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pěkně napsané :D
  veviii.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Myslím, že jsi to skvěle vystihla :-) V blogovém světě se pohybuji už pár let, no teprve nedávno jsem propadla fashion a beuty blogům, no moc mě to baví a každý nový komentář nebo přihlášený odběratel mě posouvá dopředu :-) Že blog bere i dost času je taky pravda, nejvíce času já hlavně strávím čtením a komentováním článků na ostatních blozích, no baví mě to a je pravda, že občas se neudržím a radši otevřu bloglovin než sešit chemie :-) A s těmi penězi je to taky pravda, od té doby co bloguju, mám pocit že potřebuju každou druhou věc, co u někoho vidím a moje kapesné jde především na kosmetiku a oblečení :-D Akorát si zvykám na zkoušení nových produktů, jsem spíše navyklá na svoje stálice a ověřené produkty a často se mi nechce koupit něco nového, když nevím, zda mi to bude vyhovovat, no potom si vzpomenu, že přece nemůžu na blog psát pořád o těch samých produktech :-D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Väčšinou sme sa teda zhodli ale myslím si, že je to tak u každého s tým časom a tak.. Ďakujem za komentár :)

   Odstrániť
 4. Krásny článok :) a hlavne pravdivý

  http://worldbyvikk.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 5. O napsání podobného článku už jsem taky přemýšlela, ale myslím, že to ještě na čas odložím:).
  Každopádně pěkný článek. V pár věcech s tebou souhlasím:)
  S tím časem to je nejhorší, ale jelikož bych ho vložila například do neužitečného projíždění youtubu nebo zbytečného přerovnávání pokoje můžu jít s klidem napsat článek:)..

  http://blogilateskaty.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Haha, tu je niekto závislí na YT :D :) Ďakujem :)

   Odstrániť
 6. Já s tím článkem naprosto souhlasím :) Je krásně napsaný. Já teď rozjíždím nový blog a chci získat na začátek nějaký slušný počet followers ale nevím vůbec jak na to :(

  ~~~~
  Budu ráda když navštívíš můj nový blog a zanecháš nějaký milý komentář :') ♥
  http://lehoneyworld.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem. Začiatky ako hovorím, sú veľmi ťažké. Treba vydržať, písať čo najkvalitnejšie a najzaujímavejšie a ono to príde a treba dať vedieť každému o svojom blogu , aby ho ľudia rozširovali a rozširovali a treba niekedy urobiť aj nejakú tú malú GA ale hlavne, kvalita a originalita. :) a čas :)

   Odstrániť
 7. Veľmi pekne napísané a vo všetkom s tebou súhlasím. :)
  lifeasiva.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Nejsem beauty blogerka, takže peníze mi blog rozhodně nebere. :D Jediné, co mi asi blog bere, je čas. :D Někdy i dobrou náladu, když mi na blogu přistane nějaký hate. :)

  www.empty--island.blog.cz

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za komentár :)