HAUL BOOKS - Úlovky z bazáru - knihy v angličtine

22:08 Suzzie 4 Comments


Neviem ako vy ale ja knihy zbožňujem. Už keď som bola malá a mala okolo 10 rokov, chodila som pravidelne do knižníc a trávila tam niekoľko hodín výberom tej správnej knižky, Navždy mi zostane v pamäti ako som raz prišla zo školy, mohla som byť tak štvrtáčka, možno piatačka. Bol krásny slnečný deň, teplo, zrejme sa už blížil koniec roka. Vyšla som von, pred náš činžiak a vyliezla som na taký múrik, kde som si sadla. Otvorila som knižku a niekoľko hodín som tam dokázala čítať. Takto som čakala na mamu dokým príde z roboty. Keď si spomeniem aké detstvo bolo bezstarostné. Všetko bolo inak. Čas plynul pomalšie, žiadne problémy. Najväčší problém bol asi čo si kúpim v obchode za 10 korún. Cukríky alebo pelendreky či keksíky? Celý môj život sa vraciam ku knihám a v každom roku čítam niečo iné, nové. Všetko závisí od toho na čo mám chuť, čo ma v danej dobe baví a akí ľudia ma ovplyvňujú.


V poslednej dobe mám rada rôznu motivačnú literatúru, či dobrodružné romány. Toto by ste na mňa asi nikdy nepovedali ale mňa to vážne baví! :D Okrem toho, že si pravidelne kupujem nejaké knižky, tak čím ďalej tým mám menej času na čítanie. Troška paradox nie? Teším sa keď bude po maturitách a budem mať konečne čas si prečítať všetky knihy, ktoré mám rozčítané alebo ktoré som ešte nerozčítala.

Ako som hovorila v poslednej dobe ma baví motivačná literatúra..v hlave mi však vznikol nápad, prečo si "neprečítať" nejaké knihy v angličtine. Ja som v angličtine začiatočník a takto ľahko by som si mohla zlepšiť angličtinu, čo by bolo viac než skvelé. Keď som začala prvou knihou, väčšinu času som strávila len prekladaním slovíčok a niekedy mám pocit, že som dobre autora ani nepochopila. Celkovému kontextu som však pochopila a som za to rada.Okrem toho, že si môžete kúpiť úplne novú knihu v kníhkupectve sú tu aj iné možnosti. Môžete si kúpiť knižky v antikvariáte ale napríklad aj na rôznych bazárov, kde ľudia predávajú knižky,ktoré už prečítali a doma im iba zavadzajú a potrebujú vo svojej knižnici uvoľniť priestor pre ďalšie. Ja som už dlhšiu dobu v skupinkách na Facebooku, kde ľudia takto predávajú svoje knižky, poprípade aj vymieňajú. Nikdy som však nemala potrebu tam nejako nakupovať. Raz za čas som si popozerala príspevky aké knihy predávajú a to bolo všetko. Raz som len tak zbadala príspevok od jednej pani, ktorá predávala veľmi veľké množstvo knižiek v anglickom jazyku a celkom zaujímavé tituly. Niekoľko kníh sa mi zapáčilo a hneď som jej napísala, či sú knihy ešte voľné a či si ich môžem kúpiť. Neskôr mi prišli knižky domov a som veľmi spokojná. Kúpila som ich za skvelé ceny. Jedna knižka stála okolo 3 eur, okrem maľovaniek, tie stáli 6 €. Je to úplne super cena a navyše veľmi ľahko sa dostanete ku knižkám, ktoré sú v angličtine. Navyše si nemusíte kupovať nové knižky a tak vlastne "recyklujete" tie staré. Ja som s takýmto mojím prvom obchodom veľmi spokojná a v budúcnosti / keď prečítam všetky knihy čo mám doma / si určite kúpim ďalšie.

A z tých maľovaniek som nadšená! Je to štvorcový formát, väčší ako A4 a maľovanky sú naozaj krásne a je ich ešte aj veľa. Keď nejakú vyfarbím tak vám ukážem na blogu! :)


Ako nakupujete knihy vy ? Už ste niekedy v bazári alebo v antikvariáte kupovali knihy ? :)

Možno sa ti bude páčiť aj

4 komentáre:

 1. dokonalosť, Eat pray love zbožnujem, dokonca som o nej písala aj na blogu, určite sa ti bude páčiť :)

  7bluedots.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Miluju antikvariáty. Díky nim jsem si doplnila pár knižních sérií, které už byly třeba rozebrané a další dotisk se nechystal. Jinak si teda sehnala opravdu krásné kousky. Z eat pray love jsem byla nadšená i v češtině a věřím, že číst to v originále musí bejt super - a ta cena?!! za anglickou knížku parádní!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Storočného starčeka som čítala v slovenčine, ten je super. Ešte lepšia je však ďalšia autorova kniha - Analfabetka. A teraz sa teším na jeho novú, ktorá vychádza u nás tento mesiac.
  A neprečítané knihy mi ani nespomínaj, mám doma tak sto, stále mi pribúdajú ďalšie a ja nič nestíham :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Akurát som si včera kúpila anglickú Kafka on the shore od môjho milovaného Murakamiho! ♥ Zbožňujem anglické knihy, zaujmú ma rovnako ako slovenské a pritom sa toho veľa nového naučím :)

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za komentár :)