Škola kontúrovania s Mary Kay

19:10 Suzzie 6 CommentsAhojte dievčatá! Kontúrovanie patrí už k samozrejmosti dnešného kozmetického sveta. Na nete a na youtube nájdeme veľké množstvo návodov, presne určené na typ pleti. Kontúrovanie zvýrazňuje naše krásne črty tváre a pomáha nám pleť vyformovať a zakryť nedostatky. Kontúrovať pleť môžeme rôznymi spôsobmi a produktmi. Môžeme napríklad použiť tekuté produkty alebo tuhé. Na úplne začiatky by som určite odporúčala použiť tie tuhé - práškové, pretože sa s nimi jednoduchšie pracuje ako s tekutými. Tekuté produkty musíte kvalitne zapracovať do pleti. Keďže kontúrovanie je samo o sebe ľahké, väčší problém je nájsť vhodné produkty na kontúrovanie, najmä v našich končinách. Rozhodla som sa teda, že vám ukážem ako si vytvoriť prirodzený make-up vďaka kontúrovaniu s produktami Mary Kay.
V sortimente Mary Kay nájdeme veľmi veľké množstvo produktov aj na kontúrovanie. Veľká výhoda je že produkty nájdeme v rôznych odtieňoch a v podtónoch a vyberie si každá z nás. Či už bledulka alebo žienka obdarená tmavou pokožkou. Ja som si na kontúrovanie vybrala rozjasňujúcu podkladovú bázu - odtieň beige 1, tekutý korektor- odtieň beige 1, púdrovú podkladovú bázu - odtieň beige 3 a minerálnu lícenku - odtieň shy blush.

Pleť som si pred líčením vyčistila a naniesla denný krém. Upravila som obočie ceruzkou na obočie a tieňmi. Následne som naniesla rozjasňujúcu podkladovú bázu. Zapracovala som ju do pleti pomocou penovej špongii. Make-up sa celkom dobre zapracoval do pleti, bála som sa však oranžového podtónu. Moje obavy však rýchlo zmizli, pretože make-up sa veľmi dobre prispôsobil pleti. Pleť je krásne rozžiarená a vďaka vysokej krycej schopnosti som odstránila všetky nedostatky pleti.


Vďaka tmavšiemu make-upu ľahko vykontúrujeme pleť. Tmavší make-up nanesieme na všetky časti tváre, ktoré chceme opticky zmenšiť. Vďaka tmavej farbe sa nám to ľahko podarí. Make-up nanesieme na časti, ktoré sú na obrázku znázornené hnedou čiarou.Následne použijeme korektor, ktorý musí byť o odtieň svetlejší ako je náš make-up. Vďaka nemu zvýrazníme všetky časti, ktoré chceme "vydvihnúť" navyše zakryje nedokonalosti ako sú napríklad kruhy pod očami.


Špongiou alebo štetcom zapracujeme do pleti všetky produkty aby splynuli do jednej vrstvy. Musím povedať, že s týmito produktami sa mi veľmi dobre pracovalo a za dve minútky som zapracovala celú pleť.
Posledný krok bude nanesenie lícenky. Ja som si vybrala najkrajší odtieň shy blush, ktorý musíte mať!
Už len dolíčime oči pomocou očných tieňov a čiernej tekutej linky. Použijeme špirálu a nanesieme rúž aký sa nám hodí a hotovo!

A výsledok ? :)

Možno sa ti bude páčiť aj

6 komentárov:

  1. Skvělý článek. Já jsem konturování zkoušela, ale upřímně... Vypadala jsem jako paštika, trochu jsem to přehnala. A od té doby jsem to radši nepokoušela. :D
    Catherine Ribbon

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Vypadá to moc hezky a ta rtěnka ti moc sluší! :)
    www.lifestylebirdie.com

    OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za komentár :)