Ako sa zbaviť stresu aj vďaka kozmetike

22:13 Suzzie 3 CommentsVítam tu opäť všetky kozmetické žienky, ale i nekozmetické. :) Dnes by som sa chcela venovať téme, ktorú som otvorila aj vo svojom živote s názvom stres. Podarilo sa mi to vďaka kampani s mandľovou radou od Weledy. O nej vám tiež napíšem, avšak vráťme sa ku stresu. Je to veľmi nepríjemné slovo, či už na čítanie alebo písanie. Nie každý o tom rád hovorí a nie každý si to vie priznať pred druhými i pred sebou. Vedeli ste čo vlastne znamená slovo stres?

Stres je dôležitou obrannou reakciou organizmu, ktorá slúži na zachovanie rovnováhy, prípadne prežitie, je nebezpečný pre nás, pokiaľ je ho mnoho alebo sa vyskytuje v našom živote často.

Prežívam aj ja stres? Samozrejme. Keďže som toho v živote zažila už celkom veľa, veľa vecí ma nevie rozhodiť, aj keď stresujem sa veľmi často. Niekedy je to pre maličkosti, väčšinou pre väčšie problémy alebo výzvy v živote. Stres pôsobí veľmi negatívne aj na našu pleť, viete určite o čom hovorím. Preto sa nezabúdajte správne starať o svoju pleť aj v tomto štádiu, resp. pridať jej niečo naviac. Napríklad masáž tváre mandľovým olejom ste už vyskúšali ? Ak nie, odporúčam. :) Na stránke mandľa nájdete veľmi veľa užitočných informácií, ako sa zbaviť stresu, veľa praktických možností i to, ako sa starať o svoju pleť.

V mandľovej rade nájdete čistiace mlieko na pleť, hydratačný krém, pleťový krém, pleťový olej. Pre telo je určené napríklad vynikajúci krém na ruky, hydratačné mlieko a sprchovacia emulzia,Prečo mandľa?

Rýchlo upokojuje a trvalo obnovuje rovnováhu pokožky. S BIO mandľovým olejom z ekologického poľnohospodárstva. Ochraňuje citlivú pokožku a stará sa o ňu. Harmonizuje pleť a obnovuje jej prirodzenú ochrannú funkciu. Starostlivo vybrané prírodné zložky zmierňujú príznaky podráždenia. Posilňuje lipidovú vrstvu pokožky a chráni ju pred stratou vody. Obsahuje zdroj vitamínu E – antioxidantu, ktorý spomaľuje proces starnutia pokožky.
Moje najobľúbenejšie výrobky sú krém na ruky, ktorý som si zamilovala už pri prvom použití. Ruky po ňom sú hydratované a tá prírodná vôňa mandlí. :) Pokožka je zregenerovaná a vyzerá krajšie.

Pleťový krém je tiež môj obľúbenec, používam ho najmä na noc a vtedy, keď mám pokožku podráždenú, väčšinou keď mám zapálené akné.

Má aj u vás prírodná kozmetika miesto na poličke v kúpeľni ? :)Možno sa ti bude páčiť aj

3 komentáre:

 1. Mám zkušenosti s tělovým mlékem z téhle řady a bylo fajn :-) ale asi jako každé druhé lepší mléko, co jsem zkusila. Nic, co bych si musela za každou cenu zakoupit znovu.

  Přeji veselé a klidné Vánoce :)!
  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Prírodnú kozmetiku používam hlavne na tvár, alebo sa aspoň snažím, pretože som si všimla dosť veľké rozdiely v kvalite a štruktúre pokožky po použití bio kozmetiky. :)

  Rebelliouslily

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za komentár :)